Повернути святині в Україну – спільне завдання громадськості та влади – Володимир Продивус

Україна – країна багата не лише своїми людьми, але й духовністю. На жаль, багато святинь були втрачені під час численних воєн, що прокочувались нашою країною. У тому числі й образ святого Миколи Мокрого, який майже тисячоліття оберігав нашу землю. Під час нацистської окупації у 1943 році його було вивезено з Собору святої Софії спочатку до Німеччини, а потім до США.

Уславлена ікона святого Миколи Мокрого є першим відомим чудотворним образом Русі. Згідно давньому переказу,  в кінці ХІ ст., за князювання Всеволода Ярославича, ікона сотворила чудо – в Софійському соборі. Біля ікони було знайдено живим немовля, котре потонуло у Дніпрі. Воно лежало у мокрих пелюшках, а по іконі струменіла вода. «Чудо про немовля в Києві» користувалося великою популярністю.

«Сьогодні я, як координатор Асоціації «Рада земляцтв областей та регіонів України», — сказав Володимир Продивус, — звернувся до Президента України з проханням сприяти, перевести з громадського в державну ініціативу щодо повернення культурних та духовних цінностей в Україну. Коли Україна потерпає від агресії, коли український народ потребує захисту й позбавлення від нав’язаної йому війни, ця древня святиня має стати оберегом нашої Батьківщини. Урочисте повернення священної реліквії, яка належить всьому українському народові, зі США до найголовнішого сакрального осередку України — Софійського собору має стати подією цього століття, як для нашої держави, так і для народу США, який підтримує нашу боротьбу за мир та незалежність».

14-06-2018