Продивус про бій Усика в Москві: «Навряд чи спортсмену світового рівня треба відмовлятися від бою, змішуючи політику і спорт»

Трибуна.com

Президент Федерації боксу України Володимир Продивус розповів Tribuna.com про те, що Олександр Усик вчинив правильно, погодившись на проведення бою з Муратом Гассіевим в Москві.

«Розумію почуття людей, які закликають українську спортивну спільноту бойкотувати абсолютно будь-які виступи, будь-яким чином пов’язані з Російською Федерацією.

Не раз чув думку, що спортивний бойкот міг би стати дієвим інструментом у вирішенні військового конфлікту на Сході України. Тільки часто в подібних думках не враховується спортивна доля самих спортсменів і миротворча роль спорту взагалі.

Що ми бачимо, коли Саша виходить на ринг? Прапор України, гімн України, красивий бокс і перемоги в ім’я України. Хіба не боксом, врешті-решт, і повинен займатися професійний боксер, щоб виконувати свою місію бути кращим у своїй справі, прославляючи рідну країну.

І мені завжди прикро за спортсменів, і боксерів в тому числі, коли із закликами бойкотів цього всього не враховують.

Політикою повинні займатися політики, боксери повинні боксувати і за допомогою спорту нести в суспільство ідеї миру, виключно спортивної боротьби на рингу в перчатках, а не з автоматом в руках.

Чи повинен був Усик демонстративно показати, що може змішувати політику і спорт, відмовившись від бою в Москві? Навряд чи це потрібно робити спортсмену світового рівня.

Я проти військових дій, але і проти того, щоб змушувати спортсменів міняти спортивне кредо на політичне. На рингу так само буде розвиватися український прапор, звучати гімн України і боксувати все той же крутий Саша Усик, бої якого ми чекаємо і любимо.

— Наскільки висока ймовірність того, що суддівські симпатії будуть більше на стороні Гассіева?

— У мене є надія і віра в те, що місце бою і навколополітична атмосфера цього бою створена в Росії, ніяк не вплине на професіоналізм суддів.

Суддівські симпатії професійний суддя повинен виявляти вдома, коли дивиться бокс по телевізору в якості телеглядача. Але якщо тобі довірили судити матч світового рівня, то про які симпатії взагалі може йти мова?

Бій Усик — Гассієв для мене, як голови Федерації боксу України, цікавий не тільки і не стільки як спортивне видовище, скільки унікальна можливість провести ділові і неформальні зустрічі з провідними людьми в світі боксу, які злітаються на подібні заходи з усіх куточків планети.

Тому мені дуже хотілося б і підтримати нашого чемпіона, і пролобіювати цікавих українських боксерів в середовищі іменитих спортивних функціонерів. Але остаточне рішення по поїздці мною ще не прийнято.

Глядачі, однозначно, побачать фантастичний за красою і боксерською міццю поєдинок, можна в цьому не сумніватися. Зустрічаються титуловані боксери, які не мають в своєму послужному списку поразок, а відповідно мотивація не програти буде підживлювати їх в кожному раунді.

Можливо, психологічно якраз Гассіеву буде складніше, оскільки на нього буде тиснути величезний кредит довіри і очікування вболівальників у рідних для нього стінах.

Швидше за все, бій триватиме всі 12 раундів, а переможець визначитися або суддівським рішенням за очками, або здобуде перемогу нокаутом в 10-12 раунді, — вважає Продивус.

Нагадаємо, бій запланований на 21 липня в Москві.

16-07-2018