Штрафи проти незаконної утилізації. Коментар Володимира Продивуса

Євросоюз активно бореться з екологічно небезпечними полігонами для зберігання сміття. Цього разу штраф був на кладений на Словаччину, яка не могла прийняти рішення щодо сміттєзвалища у Жиліній-Поважський Хлемец – на півночі країни. Країна вимушена заплатити 1 млн євро та по 5 тис. за кожен наступний день бездіяльності.

В Україні, як зауважує Володимир Продивус, одними штрафами боротись з цим явищем уже не можна. У нас просто зникає інфраструктура для переробки відходів, особливо – відходів м’ясопереробної галузі. Офіційно у нас існує 18 заводів з переробки, що вже замало, але вони працюють не на повну потужність.

Більше того, гальмується розвиток економіки. «Щоразу інвестори, бажаючи відкрити нові виробництва з утилізації відходів, стикаються з протестами місцевого населення, як це було у Біликах на Полтавщині. Люди не хочуть, щоб поряд з їхніми домівками з’являлися звалища, — заявив Володимир Продивус. — Тому доки бізнес і держава не почнуть дбати про майбутнє, про розвиток, а не лише про надприбуток «сьогодні», як це відбувається зараз, доти ні економіка, ні екологія, ні життя українців не матимуть «людського обличчя».

06-07-2018