В Україні створена «Громадська спілка діячів фізичної культури та спорту»

Сьогодні, 16 серпня, відбулись перші установчі збори новоствореної Громадської спілки діячів фізичної культури та спорту України.

Головним ініціаторами її створення стали президент Федерації боксу України Володимир Продивус, перший заступник голови ФСТ «Динамо» України Віктор Корж, президент Асоціації спортивної боротьби України Ельбрус Тедеєв, президент ФСПУ Ігор Панін та президент Федерації біатлону України Володимир Бринзак.

«Головна мета створення даної спілки – це правовий захист спортсменів, тренерів та федерацій з олімпійських та неолімпійських видів спорту, – зазначив президент Федерації боксу України Володимир Продивус. – Усі ті, хто причетний до розвитку, популяризації спорту та, безумовно, самі спортсмени та тренери, мають бути впевнені, що їхні інтереси будуть захищені та, що не менш важливо, — почуті. Цими та безліч дійсно важливими для спорту питаннями наша спілка й буде займатися. Ми зробимо все необхідне, аби всі перевірені та дієві міжнародні стандарти були реалізовані у нашій країні»

Громадська спілка реалізовуватиме низку завдань щодо пропаганди міжнародних стандартів в сфері захисту прав спортсменів, надання правової допомоги, моніторингу інформації щодо правопорушень, сприяння реалізації реформування спорту відповідно до кращих зразків світової практики, а також брати участь розробці проектів нормативно-правових актів.

«Ми ініціювали створення спілки з метою правового захисту спортсменів. На жаль, в умовах сьогодення ця проблема не вирішена, права спортсменів, у першу чергу, соціальні, належним чином не захищені, — підкреслив Віктор Корж. – Представники спортивної галузі змушені працювати в умовах відсутності Державної програми розвитку фізичної культури та спорту. Також потребують врегулювання питання розвитку фізичної культури та спорту в умовах децентралізації. Усі ці проблеми маємо вирішити зусиллями громадянського суспільства шляхом налагодження ефективних комунікацій з владою».

Під час засідання установчих зборів було обговорено організаційні питання щодо механізмів затвердження статуту організації, обрання керівних структур, налагодження ефективних комунікацій з органами державної влади.

16-08-2018