Трагедія у Генуї. Володимир Продивус про ризики сучасного українського мостобудування

14 серпня в італійській Генуї зруйнувався міст, у результаті чого загинули більше тридцяти осіб. Володимир Продивус висловив співчуття рідним та близьким загиблих у цій жахливій трагедії. Водночас, він закликав урахувати трагічний досвід задля перегляду українськими чиновниками принципів мостобудування у нашій країні.

На жаль, висловив занепокоєння Володимир Продивус, у нас «зникає саме поняття «мостобудівник», і мости будують вчорашні штукатури, слюсарі, менеджери банків, вважаючи, що будівництво моста нічим не відрізняється від будівництва гаража або укладання тротуарної плитки. Ефект посилюється, якщо виходити з основного принципу українських тендерів: потрібно дешевше, а не краще. Залучаючи найдешевших спеціалістів, найдешевші матеріали і техніку, підв’язані під своїх чиновників-покровителів, підрядники хочуть ще й укластися в ударні терміни будівництва. Якщо чиновник обіцяв міст до свята, то ліпіть його з чого завгодно, бо йому треба «перерізати стрічку».

Володимир Продивус висловив упевненість у тому, що Італія найближчим часом перегляне свої стандарти вибору і контролю мостобудівників. Але, людей, які загинули, уже не повернути.

Питання у тому, чи готова переглянути свої стандарти наша держава, — заявив Володимир Продивус, — де стратегічні об’єкти передані любителям з відром бетону, а кожен українець буде переживати, заїжджаючи на кожен міст, переймаючись не лише про себе, а й про свою сім’ю.

 

15-08-2018