З Днем юриста!

Сьогодні Україна святкує День юриста!

На різних щаблях: від адвокатів до суддів наші права захищають близько ста тисяч працівників Феміди. Часто ми до них звертаємось виключно в найскрутніші моменти нашого життя, покладаючи нашу долю на норми закону.

Багато це чи мало? Як на мене, проблема не в кількості юристів, проблема в тому, що в Україні існують величезні проблеми із повагою до Закону. Дехто просто махає рукою, бо чомусь переконаний, що навіть коли закон на його боці, йому складно протистояти величезній машині, яка порушує його права і свободи. Частина шукає шпаринки в законодавстві, а ті хто вважають себе «обраними» взагалі переписують закони під себе, підминаючи тим самим, те, що записано в Конституції: «Україна – це правова держава».

Жодна особа не може бути вище закону, жоден приватний інтерес не може стати вище прав та свобод людини. І цей фундаментальний принцип верховенства права має бути не просто записаний у підручники. Він повинен стати базою для нашої культури. Лише тоді держава зможе стати на рейки реального розвитку. А кожна людина відчути, що таке перспектива, що таке успішне завтра.

Я щиро вітаю всіх правників із сьогоднішнім святом. І щиро вірю, що всі ми – українці – спроможні вибороти правову державу.

Володимир Продивус

08-10-2018