Протест проти зростання ціни на паливо, -коментар Володимира Продивуса

Зранку 11 жовтня в час пік в четвер «євробляхери» заблокували частину київських магістралей для того, щоб протистояти зростанню цін на бензин.

«Давайте розділяти проблеми. Я підтримую спрощення для легалізації машин з іноземною рестрацією, але не всі дії, які вчиняють «євробляхери». Є проблема зростання ціни на пальне, і кожен, хто має авто про це знає. А хто не має – знатиме про зростання ціни через збільшення вартості проїзду. Не треба людям, які й так переживають за проблему, ще раз про неї розповідати. Розповідати треба владі. Достукуватись до тих, хто приймає рішення, хто відповідає за монопольні зговори та контроль за ціною, хто встановлює акцизи на пальне. А не до тих, хто зранку їде на роботу і через штучні тягнучки втрачає те саме недешеве паливо. Простіше кажучи – в їх «повідомленні» був вказаний не той адресат.

Друге – якщо організація «євробляхерів» поставила перед собою одну ціль – легітимізувати автомобілі з іноземною реєстрацією, то вона має діяти виключно в цьому напрямку, не розпорошувати зусилля. Бо за кожним питання блокувати дороги – це наражати на себе негативне ставлення з боку учасників руху. Таких же водіїв, як вони. Все, що зараз відбувається, – це формування негативного ставлення однієї частини суспільства (власників авто з українською реєстрацією) до іншої (власників євроблях). І якщо цей поділ буде далі поглиблюватись, євробляхери можуть не розраховувати ні на підтримку суспільства, ні на підтримку представників влади.

11-10-2018