СВІТ ЗМІНИТЬСЯ ТОДІ, КОЛИ ЗМІНИШСЯ САМ: ДОВІРА ПРОТИ НАСИЛЛЯ

Сьогодні світ відзначає Міжнародний день боротьби з насиллям.

Кожного дня стрічки наших новин буквально забиваються повідомленнями про кримінальні злочини, про зіткнення та про сімейне насилля. І ми повинні визнати, що така проблема – проблема особистої безпеки – не просто існує, а загострилась останнім часом.

І здавалось, ми не маємо ніякого іншого вибору, як протистояти насиллям насиллю. Але це лише враження. Ми не повинні змішувати у одну купу ворогів, противників і опонентів. Ми не повинні мірятись рівнем патріотизму з тим, щоб визначити хто більший внутрішній ворог. Ми – всі українці, які прагнемо одночасно і зупинити війну, і перемогти в ній.

Сьогодні ще одне визначальна дата – день народження Махатми Ганді – засновника відомої течії спротиву, яка ґрунтується на ненасиллі. І я хочу навести його слова: «якщо бажаєш, щоб світ змінився, — сам стань цією зміною». Тому ми не просто маємо перестати боятись змін, але й навчитись змінюватись. Бо лише споглядання та обурення насиллям не приводить до змін. Ми маємо його зупинити. І зупинивши це зло – насилля – всередині суспільства, ми зможемо подолати і те насилля, яке нав’язується нам ззовні.

Бережіть найдорожче – власних дітей, власні сім’ї та власних друзів. Довіра – це справжній шлях і до миру в сім’ї, і шлях до мирного середовища у суспільстві.

Володимир Продивус

02-10-2018