Ціна на газ для населення: коли влада перестане поступатись інтересами громадян?

У п’ятницю Кабінет Міністрів прийняв рішення про підняття ціни на газ для населення до 23,5%. Таким чином, кожен кубометр буде обходитись українцеві на 1,6 грн дорожче. Такі рішення здійснені під тиском МВФ та загрози ненадання Україні чергових кредитних траншів.

«Це несправедливо і неприйнятно, — заявив Володимир Продивус, — що Україна має йти на поступки під іноземним тиском. До того ж, поступатись інтересами своїх громадян тоді, коли Уряд мав усі можливості зберегти ціну для людей на попередньому рівні. Так, ми можемо почути про субсидії. Але субсидії не отримують ті, хто реально працює і отримує нормальну «білу» зарплату. Держава тисне, насамперед, на тих, хто дійсно є платоспроможним. І збільшення такого тиску призведе до того ж, до чого призводить і збільшення податкового тиску – люди «йдуть у тінь», несанкціоновано підключаються або частіше просто не платять. Що, вимагатиме і подальшого збільшення платежів. Замкнене коло».

Ще раніше – у вересні були підняті тарифи на газ для промисловості. Зрозуміло, що за кожним підняттям – зниження доходів підприємств, а відповідно – і зменшення їхніх платежів до Держбюджету. І, у результаті, — скорочення можливостей держави гарантувати соціальні видатки, у тому числі й ті ж самі субсидії.

Всі ці зростання не лише б’ють по кишеням українців та збільшують число бідних в Україні – і так найбіднішій державі Європи .Такі рішення ще раз підкреслюють, що влада держави майже немає права голосу для захисту своїх громадян на міжнародній арені. Як наслідок – чергове розчарування у здатності органів держави захищати права українців.

Збільшення ціни на газ ніяк не прив’язано до спроможності його оплачувати – каже Володимир Продивус, —  до збільшення їх добробуту. «Тому я вважаю і буду відстоювати, щоб в країні запровадили запобіжник. Зростання цін і на значимі продукти, і на комунальні платежі не повинно бути більшим за збільшення реальної середньої зарплати у країні. Це має бути зафіксовано в законі. Лише так ми зможемо захистити і наших громадян, і збільшити їх довіру до того, хто має захищати їх інтереси – до держави».

 

22-10-2018