Куди йде молодь, якій ніде піти?

Протягом другої половини жовтня на території, яку контролює Росія, здійснено щонайменше два масштабних злочини – у Керчі та Архангельську. В обох випадках натискали на кнопку «вбити» молоді хлопці – 17 і 18 років.

«Так, Україна – не Росія, — каже Володимир Продивус, — у нас інша культура, інша ментальність. Але проблема незайнятої молоді актуальна і для нас. Підлітки та молоді люди не завжди знаходять куди дівати свою енергію за межами школи. Частина з них відвідують спортивні секції, музичні школи, гуртки чи факультативи. Але у більшості випадків вони просто не мають такої можливості. Або – просто не хочуть, бо телевізор і соціальні мережі популяризують для них інші речі – насилля, агресію, руйнування. Батькам ніколи займатись дітьми, бо для них головніше заробити гроші. І діти ростуть, вбираючи в себе сумнівні цінності, які їм дає Інтернет. Треба чітко визнати – дорослі не контролюють процес виховання. А держава переймається переважно соціальними чи економічними питаннями, — і то лише на словах. Діти ростуть самі по собі».

Як показують опитування, 50% українців не займаються спортом взагалі. Ще 12% — роблять це «декілька разів на рік». Для них спорт, робота над власним тілом і духом, — це неактуальне завдання.

Ми повинні зайняти молодь. Не просто взяти її за руку і привести до секції. Ми повинні зробити спорт модним і доступним. Можна виставляти десятки фотографій, коли відомі політики, майбутні кандидати в президенти п’ють каву у кав’ярнях чи їдять з простим народом у кафе. Але не забувайте, що завдання політиків не тільки підігрувати народним бажанням, але й бути для них моральним авторитетом, показувати приклади правильної поведінки. Я б хотів би побачити хоч когось із майбутніх кандидатів не просто на трибунах стадіону, а на пробіжці у парку чи на спарингу в звичайному районному спортивному клубі. На жаль, навряд чи ми цього дочекаємось. Але робити соціальну рекламу здорового способу життя – надзвичайно важливо!

Має бути доступною позашкільна зайнятість. Щоб кожна дитина не була вимушена відмовлятись від мрії тільки тому, що до її мрії десятки кілометрів, а автобус ходить тричі на тиждень.

Сьогодні мій Фонд розробляє і буде впроваджувати програму, яка б, по-перше, популяризувала здоровий спосіб життя серед молоді, а по-друге, робила спорт та іншу позашкільну активність доступнішою для всіх молодих українців.

Молодь – це наше майбутнє. І наше ставлення до неї – це інвестиції в те, що буде з країною завтра.

01-11-2018