Doing Business чи робимо бідність?

4 листопада в Україні відзначався День працівника соціальної служби.

Лише за офіційною статистикою дві третини наших громадян отримують соціальні виплати. Це величезна кількість людей. І зараз не важливо – чи є ці показники «липовими» чи реальними. Можна говорити про одне. Економіка будь-якої держави, навіть розвинутої, не здатна впоратись з таким об’ємом допомоги. А якщо взяти до уваги війну та фактично занепад економіки? Тому не треба дивуватись, що всі соціальні виплати в нашій країні – маленькі.

«І як на мене, проблема вирішиться не стільки збільшенням виплат тим, хто отримує допомогу чи пільги. Проблема має вирішуватись докорінно – через оздоровлення економіки України, — говорить Володимир Продивус. Через зниження тиску на бізнес та покращення умов для ведення власної діяльності. Так, не все погано, — ми піднялись на 5 позицій за рік у рейтингу Doing Business. Але ми все ще в нижній половині списку і у нас найгірші умови серед наших сусідів. Не дивно, що всі хто можуть, їдуть працювати за кордон. А хто не може – залишається тут, посилюючи і без того надзвичайний тиск на соціальну сферу».

Та коли починаються вибори, кандидати чомусь заявляють виключно про низькі зарплати чи низькі пенсії. Їх однозначно треба піднімати. Але ми забуваємо про головне – за рахунок чого збільшувати виплати? Що стане базою для того, щоб хиткий колос соціальних виплат не зруйнувався і не потягнув за собою і економіку і державу. І запорукою цьому стануть умови для підприємця. Без «маскі-шоу» та рейдерства, з гарантією того, що бізнес існуватиме не залежно від того, хто сьогодні при владі.

«Я щиро вітаю всіх тих, хто сьогодні несуть цю тяжку ношу – працівника соціальної сфери, і хто бере на себе не лише опіку над нужденними, а й весь негатив, що сформувався у людей щодо несправедливості соціальних гарантій сьогодні. І сподіваюсь, що ця ноша – ноша несправедливості – з кожним роком буде знижуватись, а умови для соціальних виплат в Україні – зростати, — каже Володимир Продивус.

05-11-2018