Володимир Продивус: «Гвоздик проти Стівенсона – це буде важкий, але видовищний бій»

Президент ФБУ Володимир Продивус очікує від бою Гвоздик – Стівенсон яскравого видовища та, звичайно, перемоги нашого земляка.

Уже сьогодні в Квебеку (Канада) відбудеться бій за звання чемпіона світу в напівважкій вазі за версією WBC між українцем Олександром Гвоздиком і канадцем Адонісом Стівенсоном. Прес-служба ФБУ попросила В.С.Продивуса поділитися думкою про цей визначний міжнародний матч.

– Вважаю, Саша Гвоздик планомірно йшов до цього бою і давно заслужив права битися за найголовніші світові титули, – розпочав бесіду Володимир Степанович. – Це чергове підтвердження сили української школи боксу, адже наших чемпіонів високо цінують фахівці, за останні десятиліття хлопці підкорили низку вершин, довели, що українці у боксі – одна із провідних наці          й. Зрозуміло, вся наша країна сьогодні буде вболівати за Гвоздика.

– У чому бачите переваги нашого бійця?

– Для свого віку (а 31 рік – це розквіт сил та мудрості боксера), Олександр Гвоздик – уже досить досвідчений спортсмен. Бронзова медаль лондонської Олімпіади, перемога на казанській Універсіаді – це прекрасні показники його аматорської кар’єри, він шикарно виступав у складі команди «Українські отамани». Самі розумієте, це те підґрунтя, з яким ти не просто виходиш на професіонали, а відразу вступаєш туди, як очікуваний боєць, зірка.

Саша – це яскравий нокаутер, має чудові фізичні дані. Зі своїх боїв на професіональному рівні 80% завершив достроковою перемогою, інші – за рішенням суддів. Зрозуміло, стаж – 15 поєдинків – у нього серед профі поки не настільки багатий і великий, але світ боксу розуміє, що за покоління українців зараз вийшло на цей рівень. Гвоздика знали, поважали і очікували. Він увійшов у своїй вазі в число найбільш багатообіцяючих бійців.

– Чого треба остерігатися від Стівенсона і в чому його слабкість?

– Він рівно на десять років старший – це і плюс в досвіді, і може бути мінус у фізиці. Має значно більший стаж професіональних боїв (31: +29=1-1, при 24 нокаутах), в аматорському Гвоздик його суттєво переважає. Востаннє Адоніс програвав ще вісім років тому. Боксував із визнаними величинами. До речі, має досвід дуже непростих боїв, коли вигравав на морально-вольових. Буде розлюченим після неоднозначної нічиєї зі шведом Джеком, яка була не так давно.

Як на мене, до мінусів можна віднести й те, що він більшість боїв провів на батьківщині. Все-таки, для боксера-міжнародника вміння зіграти при «чужих» трибунах безцінне. Не сумніваюся, що Гвоздика в Канаді очікує важкий із точки зору психології виклик, але у нього є вже досвід гри при чужих фанах.

– Порівняння в досвіді зрозуміле, а щодо фізики?

– Падає в око міцність та непоступливість канадця. У Адоніса дуже пристойний, як для не дуже високого бійця, розмах рук. Він може діяти як гостро, так і в’язко – тобто, тут маємо серйозне тактичне протистояння. 41 рік – це час, коли боксеру треба всерйоз рахувати раунди, планувати свій бій із урахуванням фізичної втоми. Гвоздик же може зберігати темп і силу на всі потрібні йому часові відрізки.

– Отже, бій. Яким він буде?

– Видовищним! Це – головне! Ми, вся боксерська сім’я України, сьогодні підтримаємо Гвоздика і зичимо йому перемоги!

Сайт Федерації боксу України

01-12-2018