Комунальні послуги: коли ціна не відповідає якості

Саме грудень стане першим місяцем, коли значна частина українців отримають платіжки із зимовим варіантом цін за комунальні послуги, нав’язаних МВФ Україні.

Як би влада не намагалась відвернути увагу від проблеми комунальних платежів, цього тижня українці дізнаються, що будуть вимушені платити значно більше. І ніякої гарантії на те, що комунальні не зростатимуть далі. Хіба що до президентських виборів у березні.

«У будь-якому товарі чи послузі — каже Володимир Продивус, є дві складових – ціна та якість. Якщо хочете щось вище за якістю, ви платите більше. Але це не спрацьовує щодо наших житлово-комунальних послуг. Збільшення ціни не призводить до зростання їх якості чи зменшення аварій. Про що можна говорити, коли навіть у столиці в найхолодніший період вимикають не просто будинки, а й цілі райони від централізованого опалення. Геноцид холодом, що застосовується до жителів, посилюється і геноцидом неадекватної ціни. Так, все повинно мати свою ціну. Але українці не бачать результатів того, що вони вивертають гаманці – ми не бачимо європейської якості послуги в європейській ціні на неї.

Не дивно, що вже зараз нам пообіцяють зниження ціни і в два, і в чотири, і я не здивуюсь, що знайдуться й ті хто заявить про десятикратне зниження. Але ж проблема в іншому. Ми маємо тяжіти до європейського обслуговування, до європейського співвідношення зарплат і платежів. Комунальні послуги повинні а) бути відкритими і зрозумілими, б) позбавленими монополії; в) не зростати швидше зростання середньої заробітної плати в країни.

Українці не повинні відчувати на собі тиск зовнішніх гравців, які навіть не розуміють особливостей ціноформування в нашій державі. Але українці мають відчувати людяність держави, для якої ми – громадяни – завжди стоятимемо на першому місці.

12-12-2018