Права людини – головний обов’язок держави

Сьогодні Україна, як і весь світ святкує Міжнародний день прав людини.

Весь шлях розвитку людства – це розширення прав і свобод особистості. Але й сьогодні — у XXI столітті ми все ще вимушені виборювати те, що вже давно закріплено міжнародними документами.

«Сьогоднішнє свято – це фактично річниця з дати підписання Декларації ООН про права людини. Та і сьогодні, через 70 років після її підписання, не всі люди мають доступ до прав, що закріплені у ній, — говорить Володимир Продивус. — На жаль, цей ювілей – для багатьох наших управлінців, і чиновників це просто чергова дата, в яку необхідно провести «низку державних заходів» і потім урочисто відзвітуватись. Але для нас українців – це привід задуматись: чому наші права до цього часу залишаються не захищеними?»

І відповідь – на поверхні. Бо наші права до цього часу не стали основою, базисом для діяльності держави. Для політиків на першому місці стоять «державні інтереси», «вимоги кредиторів», «зобов’язання, які взяла на себе держава», «зростання ВВП». А права людини заміщуються розмовами про їх важливість, прийняттям законів, які не виконуються, розміщенням обіцянок, які ніхто не збирається втілювати.

Держава з людським обличчям – як на мене це основна вимога усіх українців – повинна ставити нас – українців – на перше місце в своїй діяльності. Не обіцяти, а виконувати. І у наших руках змінити таке ставлення держави. Просто треба взяти відповідальність, і відстоювати свої права, свої інтереси, а не жити надією на те, що хтось щось може змінити. Разом – до правової країни!

10-12-2018