Релігія має єднати, — Володимир Продивус

25 грудня значна частина християнського світу святкує Різдво Христове. Не лише католики, протестанти, але й частина православних церков цього дня відзначають народження Ісуса Христа.

Не залежно від того, як ставитись до релігії, християнське вчення практично заклало основу сьогоднішньої цивілізації. Бо безліч чеснот – людяність, розсудливість, поміркованість, справедливість, милосердя – стали частиною сьогоднішнього світогляду саме завдяки поширенню та прийняттю цінностей християнства.

І коли сьогодні штучно зіштовхують тих, хто має нести ці чесноти до людей, тих, хто прийняв ці цінності як частину свого життя – у суспільстві формується страх за майбутнє. І так само штучно люди зневірюються у тому, хто ще до недавня був чи не головною опорою для них – до Церкви. Релігія має давати міцну підтримку для людей, а не налаштовувати їх одне проти одного.

Цінності християнства візьмуть верх над політичними та кон’юнктурними інтересами. Лише діалогом можуть бути вирішені проблеми з урахуванням інтересів кожного. Шлях конфлікту між церквами – це не лише релігійна проблема. Це — перекреслювання тих цінностей, які вони б мали відстоювати, і на яких тримається сьогоднішнє людство.

 

25-12-2018