Хочеш досягнень – стань ближче до людей

Кінець грудня традиційно всі новини завалені підсумками та досягненнями пройдешнього року.

Рік дійсно був складним для країни: триває війна, українці не відчули не лише покращень, а навіть навпаки, — зростання цін, комунальних платежів, невпевненість у завтра – це робить кожного громадянина розчарованим умовними здобутками.

На цьому фоні якісь «успіхи» на рівні двох відсоткового зростання ВВП, підвищення країни аж до 71 місця у рейтингу Doing Business-2019 чи входження на український ринок IKЕА сприймаються як новини з паралельного світу. Бо політики продовжують жити своїм життям – життям далеким від народу. Державні мужі, хоча і захищають чи роблять вигляд, що захищають національні інтереси, не розуміють, що народ живе іншими проблемами. І що його запити – не у збільшенні виробництва промислової продукції, а у зростанні особистого рівня життя.

Так, успіхи макроекономічних кроків важливі, навіть якщо вони маленькі. Але вони стають досягненнями тоді, коли стають відчутними для кожного окремого громадянина, а не лише для Держкомстату. Я не хочу бути голослівним, але вдумайтесь – заробітчани щороку перераховують в Україну більше коштів, ніж держава отримує кредитів МВФ. То чиї інтереси мають стати головнішими?

Я роблю висновок, а не підсумок року. Ми маємо зробити державу ближчою до інтересів людей. Тому і найбільшу відповідальність мають ті структури, які найближче до населення – місцеве самоврядування та органи державної влади на місцях. Саме вони несуть найбільшу відповідальність за всю державну політику, і саме від них значною мірою залежить ставлення українців до влади. З такою відповідальністю ці органи повинні мати і відповідні повноваження, відповідні можливості, у тому числі й фінансові. Щоб кожен українець не з телевізора, а з реальної ситуації, з власного добробуту, з покращень у його місті чи селі зрозумів, що державі є про що звітуватись.

Політики мають стати ближче до народу. І тоді зміни в країні відчуватиме кожен!

28-12-2018