Крути — історія про героїв гідних наслідування, і про те, що влада має не повторювати фатальних помилок, — Володимир Продивус

Вчора вся країна відзначала річницю бою під Крутами, — події, яка стає однією з базових у формуванні української національної ідеї.

Волею-неволею, цей бій нею і стає. З одного боку, — це українська молодь, громадяни, які готові мобілізуватись на захист Вітчизни. А з іншого боку – зосередженість так званої владної еліти на внутрішніх чварах, які призвели до неспроможності державних чиновників мобілізувати реальні зусилля для протистояння ворогові.

Суміш героїзму простих людей та чвар влади.

Герої гідні безсмертя та наслідування. Але нам треба і робити висновки з нашої історії. З того, що тільки та влада, яка реально відображає інтереси народу, може бути дієвою та ефективною.

Саме тому я не дивуюсь, що і сто років потому — в сучасних українців існує потяг до «сильної руки», до політичної сили, здатної взяти на себе відповідальність за долю народу, а не за власні посади. І водночас, — через внутрішні свари у політиці — відсутні гідні пропозиції на цей запит.

Тому вихід, як на мене один, – брати відповідальність на себе і починати відстоювати свою позицію. І це – реальний заклик до людей, які є достойними нащадками героїв Крут.

30-01-2019