Українські партії: чи стане коли-небудь кількість якістю

Понад 300 партій в Україні – і кожного разу ми задумуємось кого обрати. І майже завжди голосуємо за менше зло, а не за ту політичну силу, яка дійсно до душі.

Кількість так і не стала якістю. Сьогодні лише 10% українців, згідно з опитуваннями, готові фінансово підтримувати партії. Це і є реальний показник довіри до політичних об’єднань. В Україні навіть були випадки, коли партія на виборах отримувала менше, ніж декларувала своїх членів. Недовіра до партій та політиків — ось основна проблема України.

Чому так, бо кожна політична сила, яка виграє вибори, відразу забуває на яких гаслах вона перемогла. Важливими стають посади, участь в коаліції, доступ до бюджету, просування «своїх», підкилимні домовленості, а не те, що проголошувалось у програмах. Не дивно, що українці відразу розчаровуються у своєму виборі.

Тому постійно є запит на нові обличчя, нові сили. І ним користуються, підсовуючи нам псевдопартії, або просто перетасовуючи старих політиків у нові конфігурації.

І цей брак довіри можна подолати лише шляхом приходу до влади партії справжніх професіоналів своєї справи – господарників, підприємців, вчителів, лікарів, — тих хто знає чим живуть люди, які справжні проблеми існують. Партії, незалежної від олігархів, — щоб не перетворитись у  черговий важіль вирішення фінансових інтересів спонсора.

Я вірю, що українці спроможні створити таку партію. Якщо партія нарешті будуватиметься від звичайних людей, а не на чиєсь замовлення, – така партія матиме успіх!

25-01-2019