Чи змінять щось вибори?

Сьогодні, коли ми вступили у виборчу кампанію, всі кандидати одне поперед одного змагаються у своїй близькості до народу.

На жаль, практика доводить, що після виборів все повернеться на свої місця. Політики і далі житимуть своїм життям, а люди – своїм. І, здається, цю прірву – між управлінцями та народом подолати неможливо. І так само немає чого дивуватись, що вже через рік після голосування населення розчаровується у тих, кого підтримувало.

Як у фільмі «День байбака» українці переживають одні й ті ж події протягом електорального періоду: «очарування-розчарування». І ніхто не робить висновків, всі готуються повірити у чергову казку.

Тому, мені здається, проблема полягає не в персоналіях, а у самій системі. У вірі в те, що одна людина може вирішити всі проблеми за нас.

Зміни в країні – це робота кожного. Починаючи з розуміння відповідальності за свій голос на виборах та завершуючи відповідальністю за власне щастя та добробут. І звичайно – розуміння, що головні проблеми українця: від ремонту під’їзду і до доступу до якісного медичного обслуговування, вирішуються не в Адміністрації Президента і не у Верховній Раді.

Тому найбільша відповідальність – на місцевій владі, яка і має займатись проблемами українця, а не партійними, політичними, чи — тим більше — геополітичними конфліктами. І примусити місцеву владу займатись виключно проблемами українця має сам виборець. Оцінюючи реальні наслідки діяльності своїх обранців, а не колір їх партійних прапорів.

15-01-2019