За безпечне дитинство – і на вулиці, і в інтернеті

Все більше і більше часу наші діти проводять в Інтернет. Навіть якщо подивитись на їх скарги до правозахисних організацій, то третина стосуються не реального життя, а загроз, що виникають для них у мережі.

Сьогодні світ відзначає День безпечного інтернету. Ще пару десятиліть тому, ми навіть би не розуміли про що йдеться. Але з кожним роком загрози зростають. І коли дорослі здатні якщо не захистити, то щонайменше інтуїтивно розуміти загрози, то для дітей це надзвичайно складно. З одного боку – шахраї, а з іншого — негативна поведінка, яка збирає купу «лайків», для них стає прикладом.

Я не проти Інтернету чи соціальних мереж. Так, усі ми б хотіли бачити дітей, які більше займаються спортом, сповідують здоровий спосіб життя. Але, треба бути об’єктивним – навіть професійні спортсмени сидять в соцмережах. Тому не забороняти, а зробити оточення безпечним для дитини – це завдання для дорослих.

А для того, щоб зробити його безпечним, треба й самим розбиратись у тому, що становить інтерес для дитини. Тобто, дорослі повинні розуміти хоча б «ази» безпеки в мережі. Для того, щоб поради дитині давали батьки, а не сумнівні «аноніми» з інтернету.

Звичайно, цю проблему необхідно вирішувати комплексно. У тому числі й через запровадження уроків, які сьогодні існують на Заході – уроків з безпеки в Інтернеті.

Ми маємо подбати про виховання наших дітей, про їх безпеку. І якщо ми не робитимемо цього сьогодні – за нас це робитимуть інші, з дуже сумнівними наслідками.

Бережіть себе та дбайте про своїх дітей!

05-02-2019