Зберегти здоров’я нації – надзавдання сьогодні

Медична реформа – неоднозначна. Є деякі плюси, але майже через рік після її початку, все ще існує безліч проблем, які не вирішуються.

Ми занадто багато сподіваємось на ринок. Ніби ринкові відносини можуть вирішити більшість питань. Але держава не зобов’язана забувати про те, що вона «соціальна» — почитайте першу статтю Конституції. І тому інтереси українця мають стоять вище інтересів зекономити. Здоров’я важливіше за всі гроші. Так, державі важко, в тому числі і фінансово підтримувати медицину в Україні. Але це не означає, що вона повинна повністю зняти з себе відповідальність.

Контроль за якістю послуг, за лікуванням пацієнтів повинен існувати. Не можна сподіватись виключно на кількість пацієнтів у того чи іншого лікаря. Не завжди кількість означає якість. І в погоні за кількістю, тобто грошима, потрібно, щоб лікарні не забували їх основне призначення — охорона здоров’я, а не заробляння коштів.

Вже сьогодні в частині міст – брак сімейних лікарів, а в частині лікарень зарплати медичних працівників практично не змінились. На жаль, реформа себе не виправдовує.

І замінити реформу кадровими пертурбаціями в Міністерстві майже не можливо. Реформа має відбуватись не для чиновників та медійного простору, а для людей.

06-02-2019