Виборча кампанія – коли обираєш менше зло?

Хто б не виграв вибори, він їх виграє як менше зло. Це означає, що наступний президент від початку не матиме довіри більшості населення. А без такої підтримки упроваджувати будь-які зміни в країні майже не можливо.

І це не питання конкретних кандидатів. Україна перебуває у лідерах не лише з бідності в Європі. Ми одні зі світових лідерів з недовіри своєму керівництву. 91% українців не довіряє владі.

Чому українці не довіряють владі? Відповідь проста — бо влада недовіряє населенню. Українцям ускладнюють прості юридичні процедури: починаючи від створення підприємства, сплати податків і завершуючи його закриттям. Українцям не довіряють високі зарплати і сильну гривню, бо це нібито зламає дохід держави від «дешевої робочої сили і дешевого експорту». І в яких би сферах влада не заявляла, що зробить краще і безпечніше, виходить протилежне — складніше і не зрозуміліше.

Тому на плечі наступного президента, наступної влади лягає відповідальність відновити цю взаємодовіру. Чітко встановити, хто головний у стосунках між народом та його владою. Зробити державну політику в усіх сферах – зрозумілою українцю. І коли ця довіра відновиться, — народ перестане голосувати за месії, а влада зрозуміє відповідальність за народ, його добробут і його щастя.

 

25-03-2019