Пільги для багатих, копійки — злиденним?

Мабуть кожна розмова про ситуацію в країні не обходиться без теми низьких соціальних виплат, малих пенсії та, врешті-решт, скорочення субсидій. Про це говорять люди, про це йдеться у новинах, з цим обіцяють боротись політики. Але народ продовжує бідувати.

І одна з причин – кількість пільг, що має Україна, просто не відповідає її фінансовим можливостями. З одного боку, їх скорочення заборонено Конституцією. Та і ми не маємо морального права позбавляти нужденних. Але з іншого – державний бюджет не має можливості виплачувати їх на належному рівні.

Держава пішла шляхом всім по нитці з сорочки. Тобто, виходячи з бюджету, розприділяє кошти, яких не вистачає навіть на життя. Соціальні виплати такі мізерні, що частина з них менше навіть прожиткових мінімумів.

«Одним з кроків, щоб це подолати, є боротьба з «липовими» пільговиками. Ніяких «професійних» пільговиків — тих, хто купив собі «статус»: Людей, які не мають заслуг перед Україною, людей, які і так можуть забезпечити себе. Це не правильно, коли вілли користуються пільгами, а хати їх мати не можуть», — заявив Володимир Продивус.

Якщо ми відкинемо всіх липових пільговиків, то навіть слабка українська економіка буде здатна виплачувати те, що обіцяно в законах. Є ж різниця ділити 100 мільярдів на 17 млн. і 100 млрд. на 7 млн.

Держава має допомагати тим, хто реально цього потребує, а не тим, хто знає, куди заносити хабар, щоб отримати соціальну допомогу.

01-03-2019