Як зберегти професіонала в країні?

Зрівнялівка Радянського Союзу та сучасні реалії корупційного капіталізму призвели до того, що значна частина справжніх професіоналів виїхали за кордон.

Нещодавно ознайомився з аналітичною запискою однієї відомої міжнародної фінансової установи, де визначається що підняття зарплат в одній професійній групі не відобразиться позитивно на проблемі. Звичайно, відразу не відобразиться. Але якщо завтра-післязавтра ми залишимо мізери у медицині, освіті, — то хто тоді буде турбуватись про наших дітей? Ви справді вважаєте, що спеціалісти будуть Вас професійно лікувати за копійки? Або що Ваші діти будуть освіченими і вихованими?

Найцікавіше в цьому те, що зарплати – пишуть західні аналітики – мають відповідати загальним зарплатам в країні, а не в Європі. Чому – коли справа йшла про підвищення ціни на комунальні – міжнародні інституції чомусь порівнювали не з доходами українців, а з ринковою ціною у світі. З одного боку, дивна логіка, а з іншого – українців перетворюють в дешеву робочу силу. Хто професійніше і має можливість зірватись з місці – поїде за кордон, хто не має такої можливості – житиме в країні мінімальної зарплати та зрівнялівки.

Я вважаю, що кожен має отримувати те, що заробив. Хто не може – підтримуватись державою. Але ми маємо утримати професіоналів: від гарного зварювальника до хорошого лікаря, від тракториста до управлінця. І це – завдання виключно нашої країни, а не завдання світових фінансових установ. У них – зовсім інша мета.

 

06-03-2019