Аналізи для кандидатів чи медицина для народу?

В неділю світ святкував Всесвітній день здоров’я. Але в Україні це пройшло осторонь, оскільки всі ефіри, всі соцмережі забиті майбутнім другим туром виборів. І обговоренням теми, до речі, близької до медицини – теми здавання аналізів кандидатами.

Але навіть це кандидатське протистояння показало одну з найбільших проблем української системи охорони здоров’я. На неї мало хто звернув увагу, бо вона не має відношення ні до виборів, ні до того, хто переміг у тому «батлі». Ця проблема має відношення до людей. До життя. І її суть – недовіра до медицини.

І це не дивно. В умовах, коли їх зарплати одні з найнижчих у країні, найкращі медики виїхали за кордон. А коли країна переживає так звану «медичну реформу», частина людей просто не мають доступу до лікарів. Бо в країні, і на моїй рідній Вінниччині в результаті «оптимізації» просто закривають лікарні. Охорона здоров’я стає все недоступнішою для все більшого числа українців.

Хотілося, щоб наступний їх батл був предметнішим. У тому числі й з питань, коли нарешті українці матимуть доступ до ефективної системи охорони здоров’я, до доступних ліків та спеціалістів.

Володимир Продивус

 

09-04-2019