Вибори: коли політики почнуть єднати українців?

Зараз часто чую від знайомих і в соцмережах: «виїду з країни, якщо виграє Порошенко/Зеленський». Так само, знаю багато випадків, коли сваряться всередині сім’ї, бо чоловік та дружина, батьки та діти підтримують різних кандидатів.

Навряд чи це правильно. Ми, українці, завжди прагнули свободи. Але свобода передбачає повагу до вибору інших. Повагу до того, що хтось має інші погляди. Дискусія в суспільстві – це не конфлікт. Не може бути так, щоб президент, ким би він не був, зробив для вас більше, ніж члени вашої сім’ї. Навіть якщо вони підтримують інших кандидатів. І, як показує досвід, виїжджають більше ті, чий кандидат виграв. Бо вони розчаровуються.

Так, вибори – важливі. Але, не лише тому, що буде обраний наш чи не наш кандидат. Вибори — це і здатність нести відповідальність за свій вибір, і за країну, і за владу, яку обираємо. Це робить нас справжніми громадянами. Але ми маємо переконувати, а не нав’язувати вибір. І коли ми навчимось з повагою ставитись до опонентів, тоді Україна буде єдиною. Коли ми зрозуміємо, що важливіші ті, хто завжди поруч, який би вибір вони не зробили, – це зробить сильними не лише наші сім’ї, але й нашу країну.

Будьмо відповідальними!

03-04-2019