Чому Зеленський?

Зараз від експертів з’явиться тисячу відповідей чому переміг Володимир Зеленський. Але більшість з них ґрунтуватимуться на поразках попередника. Я не буду аналізувати поразки. Це – завдання істориків, а нам треба рухатись далі. Тому я зупинюсь на тому, чому люди голосували «за», не чому вони голосували «проти».
Перше. Ми вже два десятки років живемо у ХХI столітті. Але якщо поїхати у села та містечка моєї Вінниччини, то здається ми застрягли в середині минулого. Люди голосували за те, щоб ми нарешті стали сучаснішими. За те, щоб всі ці центри надання послуг, так звана диджиталізація, — запрацювали. За відчуття майбутнього. Не лише молодь чи середній вік, але й люди у віці, намагаються йти у ногу з часом. І підтримуючи кандидата, що дає відчуття оновлення, люди уособлюють себе з ним, відчувають самих себе сучаснішими.
Друге. Ближче до людей. Зеленський через відсутність політичного досвіду, через прості меседжі з висміювання політиків, сприймається ближче людьми, ніж будь-хто з «класичних» політиків. Люди голосують за своїх. За тих, хто ближче до них. Хто говорить зрозумілою мовою. Хто близький їм по духу.
Третє. У населення за 25 років незалежності України уже сформувалось відраза до зверхності, до людей з портфелями, до «крісла». Нелюбов до політиків. Навіть спроби Порошенка зняти галстук наприкінці кампанії – це і є намагання відійти від «офіціозу». Але Зеленський був природнішим у людяності, у неофіційності… Влада ніколи в Україні не була «святою» чи недоторканою. І саме Зеленський створив той самий образ, який близький більшості, — образ відкритості та близькості.
Висновок з цього елементарний. І він уже давно висловлений у народній мудрості: «Будь простіше, і до тебе потягнуться люди».

24-04-2019