Журналіст — той, хто намагається змінити життя, а не догодити власнику чи грати на страхах українців

ХХІ століття – це вік інформації. Хто володіє інформацією, той володіє світом.

Коли інформації багато, досить просто її створити, спотворити та розповсюдити так звані фейки. І тут завжди вмикається людський фактор. Фактор рівня моралі, обізнаності та здатності донести. Фактор того, хто шукає і подає інформацію суспільству. Фактор журналіста.

Їх часто не люблять, але їх роботою захоплюються. Їх часто вважають упередженими, але намагаються не пропускати їх матеріали та сюжети. Інколи вони розкопують доказів та злочинів більше, ніж слідчі. І завжди вони пояснюють нам все, що відбувається в світі та Україні нормальною, людською мовою.

Журналісти. Люди, які формують наше уявлення про сьогодення. Про те, що важливе, а що — ні. Інколи маніпулятивно. А інколи намагаються пробитись через редакційну цензуру і донести людям те, що не подобається власнику ЗМІ. Вони можуть працювати у «тепличних умовах», а можуть наражатись на небезпеку заради того, щоб добути інформацію.

Як і звичайні українці, вони – різні. З різними переконаннями та різним ставлення до своєї роботи. І я хочу сьогодні привітати та подякувати тим – справжнім журналістам, які несуть об’єктивну інформацію. Тим, хто намагається змінити життя українців на краще, а не догодити роботодавцям. Тим, хто живе своєю роботою.

Володимир Продивус

06-06-2019