Народний депутат – панацея?

Часто зустрічаю скарги, з якими люди йдуть до тих, хто обирається до парламенту. І, водночас, — відповіді сьогоднішніх кандидатів, а завтрашніх нардепів. Які, зрозуміло, обіцяють все вирішити.

Я розумію, що багато виборців можуть не знати повноважень Верховної Ради, прописаних у Конституції України. Але ще більше я дивуюсь, коли і ті, хто претендує бути народним депутатом, їх не читає. І обіцяє те, що не входить до його функцій.

Народний депутат просто не спроможний вирішити всі питання. Навіть якщо він балотується від округу, а не від списку.

Бо якщо у нас не асфальтована вулиця, проблеми з водопостачанням, відсутні автобусні маршрути – це не питання Верховної Ради. Це – питання місцевої влади. І це – питання самих громад. Народні депутати можуть сприяти вирішенню, але — не вирішувати всі проблеми.

Ми повинні подолати централізацію не лише в законі, але й в головах людей. Ми не зупинимо децентралізацію, але ми маємо зробити повноваження і відповідальність місцевої влади більшою і справжньою, — для людей, а не для звітності. І тоді як депутати наверху вирішуватимуть загальні питання – безпеки, фінансової політики, то внизу дбатимуть про справжній добробут людей.

Я щиро хочу, щоб краще стало завтра. Так само, як багато українців, хочу, щоб все змінилось після виборів Верховної Ради. Але розумію, що зміни на краще – це не питання одного дня. Це питання місяців, а можливо й не одного року кропіткої роботи. І це питання змін на всіх рівнях – не лише Президента, Верховної Ради, але й місцевої влади – тих, хто насправді вирішує, які зміни потрібні на твоїй вулиці, як зробити твоє життя комфортнішим

Володимир Продивус

15-07-2019