Парламентські вибори: висновки

Зараз завершуються остаточні підрахунки. Є ще декілька проблемних округів. Але, вибори відбулись. Відбулись, бо можна зробити чіткі висновки.

Перше. І вінничани, і українці в цілому зневірились у старих політиках. Молоді та, часто, маловідомі кандидати викинули з великої політики старих мастодонтів. Виборцям надоїло слухати одні й ті ж обіцянки, і бачити одні й ті ж самі обличчя, які лише встигали перефарбовуватись. Українці підтримали неполітиків.

Друге. Підтримка президентської сили зростала, порівняно з результатами першого туру президентських виборів. Навіть у нас – у Вінниці, де на минулих виборах у першому турі з невеликою перевагою переміг Порошенко. Це говорить про те, що сподівання на нову владу стають ще більшими.

Третє. Вперше одна партія може сформувати більшість і взяти на себе всю повноту відповідальності в країні. Такого ще в нашій історії не було. Але це більше не перевага для «Слуги народу». Це – виклик, завдання для президентської сили. І після певної ейфорії у партії зрозуміють, що це – дуже важка ноша.

І останнє. Зараз заговорили про дострокові місцеві вибори. Але мені здається, що наразі головне завдання – це здійснити справжню децентралізацію, посилити і повноваження на місцях, і відповідальність.  Для того, щоб нова сила не зіштовхнулась зі старими проблемами – відсутністю важелів та можливостей. І не втратила головне, що вона має – довіру і запал.

Володимир Продивус

24-07-2019