Володимир Продивус: «Перемога над Кембелом суттєво наблизить Ломаченка до абсолютного чемпіонства»

Україна – одна з найвеличніших боксерських держав світу. Цей статус щороку підтверджують успіхи наших бійців на міжнародній арені. Поясами чемпіонів світу за найпрестижнішими версіями зараз володіють Василь Ломаченко, Олександр Усик, Олександр Гвоздик та Артем Далакян. Чоловіча збірна стала найкращою в загальнокомандному заліку на ІІ Європейських іграх, які пройшли цього року в Мінську. Фактично, кожен місяць наші провідні боксери радують любителів спорту значними боями, феєричними результатами на олімпійському ринзі, а наші найбільші боксерські таланти йдуть шляхом об’єднання чемпіонських поясів у професійному боксі. Про декого з них світові експерти боксу вже зараз говорять як про живих легенд, а деяким боксерам збірної України вже зараз прогнозують яскраве боксерське майбутнє. Це може означати лише одне – українська школа боксу по праву займає провідне місце у світовому боксі і ми можемо дійсно цим пишатися.

31 серпня в Лондоні відбудеться один з найбільш очікуваних поєдинків літа між українцем Василем Ломаченком і британцем Люком Кемпбеллом. Наш видатний земляк буде захищати пояси WBA, WBO та The Ring, а також боротися за вакантне звання чемпіона світу за однією з найбільш престижних версій — WBC. Про цей бій, а також найбільш значні події року ми поспілкувались з президентом Федерації боксу України Володимиром Продивусом.

– Скажіть, будь-ласка, які ваші враження від шляху Ломаченка на профі-ринзі?

– Василь послідовно йде до своєї мети. Причому той шлях, який він обрав, напрочуд складний, дійсно чемпіонський. Василь Ломаченко міг з легкістю боксувати в комфортній для себе ваговій категорії, поступово підійматися по рейтингу та ставати офіційним претендентом на чемпіонський пояс в той чи іншій ваговій категорії. Проте, це зовсім не в стилі чемпіонської родини Ломаченків. Такий уже спортивний характер Василя. Він не уникає сильних суперників, він прагне їх. Не просто на словах, як це часто роблять у професійному боксі, а дійсно як справжній чоловік та спортсмен бажає поєдинків з найкращими та найсильнішими. Проте, комерційна складова професійного боксу не завжди на стороні Ломаченка. Тому, Василю приходиться «мігрувати» між ваговими категоріями в пошуках найбільш конкурентних і престижних суперників. Подивіться, Вася починав профі-кар’єру в напівлегкій вазі, спробував другу легку, перейшов у легку. І в усіх категоріях він успішний, він чемпіон!

На сьогоднішній день у родині Ломаченків велика і єдина мета – об’єднання поясів. Такий шлях під силу не кожному. Проте  Василь Ломаченко дійсно особливий. Він вже вписав своє ім’я в історію і я переконаний, що неодноразово доведе всьому світу, чому його вже зараз називають номером один.

Британець Люк Кемпбелл – це чергова сходинка, яку Ломаченку необхідно подолати на шляху до абсолютного чемпіонства. Він сильний та напрочуд вмотивований боксер, який чудово розуміє, що, можливо, це одна з найбільш кращих можливостей заявити про себе на увесь світ. Він Олімпійський чемпіон і це додає додаткового драйву їхньому протистоянню.

Проте, хочу зауважити, що перед усіма своїми суперниками Василь Ломаченко має низку переваг: у техніці, тактиці, він прекрасно розуміє бій, контролює його хід та диктує його супернику. Він дійсно демонструє інтелектуальний бокс з яким конкурувати на сьогоднішній день не може ніхто.

– Зараз про Люка Кемпбела говорять багато, а промоутери Ломи навіть заявили, що це буде найскладніший суперник Васі на профі-ринзі…

– Скажімо так, кожен наступний крок ставатиме все складнішим і складнішим. Щодо сильних сторін, то Люк, як я вже казав, – Олімпійський чемпіон, чемпіон Європи. Він має майже вдвічі більше боїв на профі-ринзі. Вищий, більший розмах рук. Переконаний, що і в психологічному плані Люку буде легше, адже боксуватиме він на батьківщині. Відповідно і на більшу підтримку зможе розраховувати. Не забуваємо також те, що і для Василя це лише другий його бій за межами Америки.

Проте, давайте не забувати, що боксуватиме він проти Ломаченка… А цей хлопець знає як нівелювати усі сильні сторони опонента. Єдине можу сказати точно, що це буде дійсно цікавий та чемпіонський бій.  

– На Вашу думку, який найбільш вірогідний сценарій цього поєдинку?

– Розумієте, у кожного із суперників Васі є своя тактика, але вся вона розбивається о стіну боксерського інтелекту та технічного оснащення Ломаченка. Василь – це боксер без слабких місць. Чудова техніка. Гарна антропометрія. Дуже розумний боксер, який прекрасно діє в боях проти різних суперників, з різними стилями та завжди контролює хід протистояння.

Не буду загадувати та прогнозувати. У боксі, як на мене, це взагалі недоречно.

Нещодавно прочитав в одному з інтерв’ю британця, що він у поєдинку з Ломаченком спробує використати свій шанс попасти один раз по Василю з усією силою, щоб він це відчув по справжньому. Якщо акцент Кемпбел зробить саме на нокаут та обере глуху оборону, то в такому випадку Люк стане легкою здобиччю для нашого чемпіона.    

– Резюмуючи, в бою такого рівня відповідальності, на перший план вийде обережність?

– Розважливість. Це точніше слово. Виграє той, хто припуститься найменшої кількості помилок.

– Ломаченко навчив нас дивитися наперед. Після бою з Кемпбеллом, що далі?

– Легкі категорії зараз мають чимало цікавих бійців. Є Річард Коммі. Мігель Берчельт. Роберт Істер. Є Майкі Гарсія, який зараз перейшов у іншу вагову категорію. Можна відзначити проспекта Теофімо Лопеса, але він молодий та й бережуть його поки що від Василя. Напевно, якщо бій з Лопесом й відбудеться то трішки у віддаленому майбутньому.

Хочу також зазначити, що перемога над Кемпбелом відкриє нові горизонти для розвитку кар’єри Ломаченка і суттєво допоможе йому у досягненні головної мети – об’єднання Чемпіонських поясів. Ставши володарем трьох титулів за версіями WBO, WBA та WBC він вже буде диктувати свої умови суперникам. Гадаю, що в разі перемоги в Англії бій за статус абсолютного чемпіона світу ми побачимо вже самим найближчим часом.

– 2019 рік – рік значних боїв для українського та світового боксу. На що порадите звернути увагу?

– Якщо брати загалом, то в цьому році для нас головний боксерський старт – це чемпіонат України з боксу серед чоловіків, який прийматиме Маріуполь у вересні поточного року. Саме на Національній першості у Маріуполі формуватиметься команда, яка представлятиме Україну на міжнародних ліцензійних етапах відбору на Олімпійські ігри Токіо-2020. Тому для нас ця подія, безумовно, номер один.

Хочу щоб усі звернули увагу, що усі наші діючі чемпіони світу пройшли потужну школу олімпійського боксу. Переконаний, що саме завдяки базі, яку наші боксери отримали виступаючи у складі збірних команд, вони і демонструють такі результати.

Щодо безпосередньо професійного боксу, то кожен бій наших чемпіонів – це вже подія. Буду з цікавістю спостерігати та поєдинком Дерев’янченка проти Головкіна. В жовтні має боксувати Усик. Проте зараз стоїть відкритим питання відносно його майбутнього суперника. Гвоздик проти Бетербієва в Філадельфії – це взагалі мега протистояння.

Кожен з цих поєдинків заслуговує на нашу з вами увагу. Думаю, для нас, українців, бокс підготував багато сюрпризів і приємних миттєвостей і на професіональному рингу, і на олімпійському. Тому, вболіваємо за український бокс, який кожного року демонструє, що Україна – потужна спортивна держава.

Сайт Федерації боксу України

29-08-2019