Бути главою держави в період світових змін

Виступ Володимира Зеленського на засіданні Генеральної Асамблеї ООН яскраво показав, що він президент не Сходу, Заходу чи Центру. Він – Президент усієї України.

Навіть ті, хто звинувачував його та команду «Слуги народу» у недостатньому патріотизмі, змогли переконатись, що Володимир Зеленський буде відстоювати інтереси нашої держави на міжнародному рівні.

Звичайно, схильність до того, щоб бачити зраду у всьому, призвела до того, що його промову штучно витіснили оприлюдненням телефонної розмови з Президентом США. Але, навіть у останній я не побачив здачі інтересів України. Це була розмова, головна мета якої — зацікавити Президента США у поглибленні інтересу до України.

Не секрет, що останнім часом наші проблеми все менше і менше цікавлять світ. Більше того – з тієї ж промови Зеленського – навіть не зважаючи на те, що існують тисячі сторінок міжнародного права та сотні організацій, покликаних захищати мир, в Україні продовжує тривати війна. Світова система безпеки уже не може відповідати загрозам сучасності.

І політика – уже давно не мистецтво можливого, а мистецтво неможливого. Просто багато хто з політичних оглядачів застряг у моделях минулого століття. Або просто маніпулюють громадською думкою.

Володимир Продивус

26-09-2019