Зниження пенсійного віку

Зараз активно обговорюють пропозицію можливого зниження пенсійного віку для жінок знову до 55 років.

Та поки що складно сказати чи буде це дієвим – бо по-перше, це лише пропозиція, які будуть справжні зміни — невідомо. А по-друге, так само не зрозуміло як буде обраховуватись стаж, якого треба щонайменше 30 років. Це особливо важливо для жінок, які доглядали за дітьми. Та і для тих, хто навчався після школи.

Не варто навіть порівнювати пенсійний вік на Заході, і у нас. Бо для багатьох українців – пенсія – це не відпочинок. Пенсія – для українця – це, насамперед, гроші.

Тому і питання в іншому – розмір самої пенсії. Вона настільки мала для більшості українців, що багато хто з пенсіонерів вважає її лише невеликим бонусом до зарплати. З іншого боку – самі зарплати низькі, тому для більшості дійсно цей «пенсійний бонус» — важливий. У нас більшість людей після пенсії працюють. Чи то офіційно, чи неофіційно. І говорити про пенсійний вік – це говорити не про те, що людина піде на пенсію, а про невелику надбавку до малої зарплати.

Тому проблема не стільки у віці виходу на пенсію. Вона глибша. Проблема у тому, що в нас низька заробітна плата і низькі пенсії. І це необхідно вирішувати у першу чергу.

Володимир Продивус

01-10-2019