Коли інтереси людей стають другорядними

Не дивлячись ні на які скандали у Верховній Раді чи навколо других осіб у державі, народ з більшим інтересом і більшим острахом чекає на те, що принесе їм наступний місяць. Наскільки зростуть комунальні платежі. І наскільки влада дійсно дбатиме про людей.

Звичайно, проблему можна заговорити, можна перевести тему і можна вчергове пообіцяти, що «скоро все зміниться». Та коли знижується субсидія, а частина комунальних служб піднімають тарифи на свої послуги, — це не заговориш. Збільшення власних витрат не проходить непоміченим.

І це все – на фоні необґрунтовано високої ціни на комунальні послуги. От є питання що необхідно підняти зарплати самим комунальникам. Погоджуюсь – якісна робота не може здійснюватись за мізерні кошти. Але чомусь жодне збільшення тарифів не призвело до того, що рядові комунальники стали отримувати суттєво більше. Зате начальники комунальних служб можуть дозволити собі хороми і дорогі автомобілі. Може ми не там шукаємо джерела підвищення зарплат? Не в простих людей треба забирати кошти?

У нас часто говорять, що треба робити уніфікацію з європейськими тарифами. Але проблема у тому, що у нас доходи – в рази менші за європейські. І у нас не може бути європейських цін до того часу доки не буде європейських зарплат.

На жаль, дехто з влади починає наступати на «граблі Порошенка» і вважає, що людей можна заговорити, відвернути їхню увагу. Але це не спрацювало тоді, не спрацює і зараз. Тому – доки не прийшли перші платіжки варто подумати, — а що саме найбільше цікавить людей? І в чому найбільший інтерес простого українця?

Володимир Продивус

05-11-2019