Нас уже 37 мільйонів. Чому українців стало на 15 мільйонів менше?

Майже на третину скоротилось число українців. Це – цифри, які сьогодні озвучив Кабмін. Чому нас стало так мало?

Так, унаслідок війни близько 5 мільйонів наших громадян опинились на непідконтрольних територіях. Але не це головна причина скорочення населення. І мені здається цих причин три.

Перше – це бідність. Люди не хочуть народжувати дітей для того, щоб вони також жили у бідності. Українці й самі не погоджуються жити у бідності. Тому частина людей «з руками і головою» тікають з країні. І я гадаю, що навіть ці 37 мільйонів – не остаточна цифра. Реальність ще гірша, бо Кабмін не урахував тих, хто на заробітках, а практично — вже живе за кордоном.

Друга – це цінності. Добре, що ми повертаємось до здорового способу життя. Це – плюс. Але ще важливішим плюсом буде повернення до сімейних цінностей. До того, що не фінанси, прибутки чи величезні зарплати, а сімейне тепло – це те, що по-справжньому приносить щастя.

І третє — це перспектива. Люди будуть народжувати дітей тоді, коли розумітимуть, що завтра буде краще. А дати віру у майбутнє має наша влада. Ті, кого ми обираємо. І звичайно – віра у себе і свої можливості.

Бо якщо ми вирішимо ці проблеми, то ми точно станемо впевненішими, заможнішими та щасливішими.

Володимир Продивус

23-01-2020