«Стабільність» проблем українців: чи є вихід із замкненого кола?

Які проблеми заважають розвиткові України – таке опитування зробили Фонд Разумкова та Демініціативи. І, на жаль, проблеми лишаються «стабільними» останнє п’ятиріччя.

Корупція, війна, олігархи – ці три проблеми залишається незмінними. І до них додалась четверта — відсутність професіоналів у владі.

Я не думаю, що проблема у тому, що до влади прийшло багато молодих. Навпаки – у молоді є свої переваги.

Я переконаний, що серед українців є здібні менеджери, професійні управлінці та відповідальні організатори. Але найбільша проблема – це те, що система не гарантує того, що вони прийдуть до влади. До влади у нас швидше прийдуть нахабні, цинічні та наполегливі. Прийдуть ті, які малюють красиві картинки, але відверто не здатні упровадити навіть свої замальовки у життя. А Україні зараз потрібні ті, хто будуть працювати, а не просто обіцяти.

Чи намагається влада залучити професіоналів? Спроби точно були. Але навіть і тут – у підборі професіоналів – красива картинка замінила реальний механізм.

Тому я гадаю, що час змінювати механізми «соціальних ліфтів», які б піднімали на гора спеціалістів у своїй справі. Час формувати нову команду – команду здібних. Де головним ставали б не нарваність чи персональна відданість. А – професіоналізм у своїй сфері та відданість ідеям. Час для нової команди – команди відповідальності та справедливості

Володимир Продивус

31-01-2020