Безпечне дитинство: час не говорити, а діяти

Діти-жертви агресії… Якими б високопарними словами ми не прикривались, але навіть у нас – в Україні – тисячі дітей щороку стають жертвами насилля. З боку батьків, з боку однокласників, з боку вулиці, з боку злочинців. Жертвами воєн, які ведуть дорослі. Жертвами агресії, яку щодня бачать у соцмережах чи у телевізорі.

І сьогодні – на початку економічної кризи ці ризики – ризики бути побитим, бути пограбованим чи бути жертвою психічного насилля – вони зростають. І найбільше зростають для незахищених категорій – насамперед, дітей.

Можна мільйон разів проголосити, що «діти – наше майбутнє». Але одним проголошенням гасел ми не захистимо ні дітей, ні наше майбутнє.

Час вчитись відповідальності. І час брати на себе відповідальність. За безпечне сьогодні для дітей, яке залежить від нас – дорослих. І за успішне завтра, яке також залежить від нас.

І не лише сьогодні – в Міжнародний день захисту дітей – жертв агресії. Покидьки, які ображають дітей, – завжди мають бути покарані. А діти – завжди захищені.

04-06-2020