Коронавірус: ми повертаємось до жорсткого карантину?

Україна переживає черговий сплеск захворюваності на коронавірус. Кількість хворих почало різко зростати. Зростати так, що почали говорити про відновлення то жорсткого карантину, то жорстких перевірок.

Але ми маємо діяти виваженіше, ніж на початку березня. У країни вже немає тієї подушки, щоб витягнути чергове закриття роботи підприємств. І тим більше таких подушок немає у малого та середнього бізнесу. Люди настільки на мілині, що навіть встановлення обмежень лише примусить порушувати карантин. Заради того, щоб вижити. Іншого виходу вони не мають. Тому, будь-яке посилення обмежень сьогодні призведе лише до падіння довіри до закону, до того, хто його приймав, і до того, хто буде перевіряти.

Але це не означає, що проблема вирішилась. Це означає, що варто застосовувати такі обмеження, які б мінімально впливали на економіку, але захищали українців. Це — встановлювати різні рівні безпеки не просто у різних регіонах. Я б не зупинявся лише на областях – бо навіть в одній області є райони і населені пункти з кардинально різним рівнем захворювання. Тому режими мають бути різними залежно від населеного пункту, а не області. Так, такий карантин складніше – але він дієвіший – і для захисту людей, і для захисту економіки.

І – важливе усвідомлення самими українцями – щоб не робила держава – без підтримки і допомоги громадян всі її зусилля будуть марними. Дотримання дистанції, користування масками, санітайзерами – це все буде дієвим тоді, коли його буде усвідомлювати кожен українець, а не тоді, коли на кожному кутку це контролюватиме поліція. «Моя безпека, моє здоров’я починається з мене» — таке гасло має бути в кожного.

Бережіть себе. Будьте здоровими.

Володимир Продивус

25-06-2020