Кому потрібне скорочення районів?

Верховна Рада прийняла постанову – у Вінницькій області відтепер 6 районів. Замість 27. Чи стане від того легше простим вінничанам? Особливо тим, кому до райцентрів тепер добиратись довше?

З одного боку, частину повноважень відтепер перенесли на рівень ОТГ і багато питань, теоретично, людина може вирішити навіть без поїдок до райцентру. Крім того, диджиталізація мала б довести, що все може вирішуватись на місці. Але, з іншого боку, багато питань залишаються невирішеними і незрозумілими людям.

Як бути з податковою? З довідками МВС? З оформленням паспортів? Немає відповідей що буде з районними лікарнями – люди були невдоволені медичною реформою, а тут ще й територіальну «підвезли». Я вже мовчу про інтернет послуги – люди можуть про них чи не знати, чи не мати нормального інтернету, щоб ними скористатись. Навіть під час карантину, деякі організації просто ігнорували всі електронні звернення, хоча особистого прийому теж не вели.

Проблема у тому, щоб спочатку треба сформувати ціль до якої ми рухаємось, а потім шукати до неї шляхи. А не в тому, щоб тикатись, шукати куди йти та будувати дороги у розрахунку на те, що до чогось та й прийдемо. Спочатку стратегія, яку підтримають люди, а потім – витрачання на це ресурсів. Тому поки що ця реформа – це далеко не децентралізація, а спроба зекономити за рахунок обмеження людей.

Володимир Продивус

20-07-2020