Пильність проти страху

Минулий тиждень – суцільне зростання загроз. Від подвійного захоплення заручників до вибухів у Києві. Від хвилі телефонного тероризму – до виявлених «підозрілих предметів».

Навіть Вінниця відчула це на собі – і не лише через новини, а й через перекриття вулиці. Бо був виявлений підозрілий предмет. І хоча того разу все обійшлось, тим не менше, — треба робити висновки.

Перше – дуже добре, що люди почали бути пильнішими. І повідомляти правоохоронців про небезпечні предмети. Бо сьогодні це може бути «пустишка», а завтра, не дай Боже, вибухнути як у столиці.

Друге – суспільству нав’язується страх. Навіщо це потрібно? Бо ми на початку виборчої кампанії. Існує така думка у політичних технологів, що наляканими людьми зручніше маніпулювати та керувати. Зручніше нав’язати їм за кого «правильно» голосувати.

Але і вінничанина, і українців в цілому налякати складно. Ми вже довго живемо у складні часи. Тому якщо хтось намагатиметься використовувати людські страхи, демонструючи що він «сильна рука» чи грати у «справжнього господаря» – таке не пройде. Бо – я переконаний – люди будуть голосувати так як їм велітиме серце. А не так, як буде нав’язувати місцева влада.

Бережімо себе і вбережімо нашу землю і нашу країну! Продовжуємо бути пильними – як у безпеці, так і у своєму виборі!

Володимир Продивус

27-07-2020