Навчання та епідемія

Завтра почнеться новий навчальний рік і тисячі вітань полетять дітям, які повернуться в школу. Та, на жаль, початок цього навчального року – один з найскладніших. Найскладніших, бо ми живемо в період коронавірусної епідемії.

Ніхто точно сьогодні не скаже, чим обернеться це повернення до шкіл для здоров’я українців, а особливо – наших дітей. З березня минулого року – тобто, майже півроку всі навчання якщо і проводились – то виключно в дистанційному режимі.

І загроза не лише в епідемії. Загроза у тому, що влада почала ігнорувати загрози. Ми вже бачили, як всупереч «червоним» зонам мери не зупиняли транспорт і не запроваджували тотальний карантин. Бачили, бо з одного боку люди вже втомились і психічно, і економічно жити в умовах коронавірусної економічної кризи. А з іншого – наближаються вибори і ніхто не хоче діяти всупереч громадській думці – ні центральна влада, ні місцева.

Але, я сподіваюсь, що жодні місцеві вибори і жодна гонитва за голосами не буде класти на терези своєї перемоги здоров’я наших дітей. І все що стосується обмежень у школі – буде суворо дотримуватись. Бо життя людей важливіше за голоси на виборах.

Володимир Продивус

31-08-2020