Діти і щастя

Немає нічого ціннішого для людини, для кожного з нас, ніж діти. І не лише тому, що вони беззахисні, а й тому, що в них – наше продовження. Безсмертність для кожного і людства в цілому.

Хочеться про них згадувати не лише тому, що нещодавно ми святкували Всесвітній день дитини. Але й тому, що сьогоднішнє українське дитинство – зовсім інше, ніж дитинство десяти-, двадцятирічної, а тим більше – ще більшої давнини.

З одного боку – велика кількість сучасних пристроїв і програм відкривають величезні можливості. З іншого – надмірна популяризація насилля. А останнім часом – це відірваність багатьох дітей від повноцінного навчання через коронавірус та карантин. З одного боку, більша можливість вибору, а з іншого – часта відсутність уваги батьків, які більшу частину часу приділяють роботі. І, безперечно, діти завжди як губка будуть набирати у себе всі психологічні проблеми, які існують у суспільстві – чи то депресія, чи то відчуття постійного страху за майбутнє.

Тому за всім тим, чим ми живемо – за необхідністю заробляти і виживати у сучасному світі, за політикою з її постійними скандалами, за економікою з її постійними кризами, ми не повинні забувати заради чого ми взагалі живемо – заради наших дітей. Бо саме діти дарують найщирішу посмішку і найщирішу радість.

Володимир Продивус

22-11-2020