Карантин закінчився. Епідемія триває

Сподіваюсь, що сьогодні закінчився останній локдаун, і нарешті людям і бізнесу дадуть спокійно жити і працювати. Так, нам ще доведеться носити маски, миритись з статистикою хворих та нервувати коли поруч хтось закашляв. Але – це був останній напівжорсткий карантин, бо іншого наша економіка не витримає. А ще більше – його не витримає українське суспільство, яке уже почало протестувати проти обмежень. Обмежень, введення якого для більшості залишається незрозумілим.

Так, карантином ми знизили навантаження на лікарні. Влада виграла час. А що дав цей виграний час – за рахунок падіння економіки і зубожіння людей? Ми стали ближче до виходу з епідемічної кризи? Ми все ще залишаємось білою плямою на карті Європи по початку загальної вакцинації. Єдиною білою плямою.

Карантин нічого не навчив і в плані управління. Влада – чи то через нездатність чи то через непрофесійність – не виокремлює населені пункти, які мають високу захворюваність і ті, що мають низьку. Всіх під одну гребінку.

Тому карантин примусив бізнес і людей обходити норми права. Бо треба було якось виживати, добиратись на роботу, заробляти гроші. І це буде не меншою проблемою, ніж економіка і доходи. Відновлення довіри до закону, до порядку, до правил поведінки.

Володимир Продивус

25-01-2021