Про безпеку і прогрес

Все більше і більше часу ми проводимо в Інтернет. Не лише молодь. Люди середнього і старшого віку все більше і більше починають вести життя в «електронній мережі».

Сьогоднішній день безпечного Інтернету нагадав мені, що чим більше часу ми проводимо у Всесвітній мережі, тим більше для нас небезпеки там – в електронному світі. Це і фінансові шахраї, і спроби викрасти Ваші дані, і переслідування, і небезпечні знайомства. На жаль, кожне досягнення людства завжди має небезпечну – темну сторону. І до цього необхідно бути готовим. Та не відмовлятись від Інтернет, а вчитись як себе вести там. Так само як правила дорожнього руху вчать нас як себе вести на дорозі.

Власне, правила не такі вже й складні. Перше – це вести себе так само, як серед інших людей. А друге – пам’ятати, що за картинкою може бути не та людина, на яку ви сподіваєтесь.

І ще. Безпека в мережі — це мабуть той випадок, коли поради можна запитати у своїх дітей. Бо тут вже потрібен інший досвід. І навіть якщо Ви вже все знаєте – хіба це не привід просто поспілкуватись з дітьми? Поговорити про те, що їм подобається.

Тому, будьте обережними, але не забувайте – технології розвиваються швидко і заперечувати чи відмовлятись від них – це не просто залишитись у минулому. Це – залишитись на узбіччі.

Володимир Продивус

09-02-2021