Чи готові ми до вакцинації?

Дивно бачити протести проти вакцинації в Україні та й на Вінниччині. Особливо, коли вакцинації як такої і не проводиться. А ще дивніше – тоді коли влада вакцинує обіцянками.

Все ж – може у когось і створилась уява, що українці найбільше бояться вакцини, але це не так – насправді 65% готові вакцинуватись. Майже так само як і у світі, де щеплення готові робити 67%. Звичайно, якщо йдеться про перевірені вакцини.

Та, здається, найбільшої недовіри до вакцин – чиїми б вони не були – додає не їхня результативність. І не протести проти «насильницької вакцинації». Недовіру додає відсутність системної політики влади. Коли обіцяють одне, друге, але зупиняються на півкроці. Та й навіть до сьогодні не зрозуміло, звідки, яку і коли вакцину привезуть. Тому не дивно, що українці найбільше з-поміж інших народів світу розчаровані діяльністю влади у протидії коронавірусу.

А коли люди перестають вірити своїм – чи то владі, чи то опозиції, то вони починають вірити в теорії змов.

Тому, як на мене, – відповідальність і послідовність влади – у реалізації своїх же обіцянок, за подолання нових і старих викликів – це найкращий запобіжник для відновлення довіри до того, що дійсно робиться. І це необхідно не стільки для відновлення довіри до якихось персоналій. Але й до того, що роблять органи влади. У тому числі, й щодо політики вакцинації населення.

Володимир Продивус

05-02-2021