Карантин і безвідповідальність

Україна зараз переживає одну з найбільших хвиль в епідемії COVID-19. Ми наближаємось до сумнівного світового лідерства, отримуючи високі показники захворюваності та, на жаль, смертності.

Це тому, що навіть через рік після початку епідемії ми виявились не готовими до неї.

Та замість того, щоб об’єднатись у боротьбі зі спільним ворогом, політики продовжують шукати винних і перекладати відповідальність. Київ перекладає на місцеву владу, місцева влада – на центральну. А в столиці – опозиція і влада звинувачують у провалах одна одну. Та це – показник, що ніхто з них насправді не готовий взяти на себе відповідальність за те, що відбувається в країні.

Саме тому, в нас заповнені лікарні, саме тому ми в кінці світового списку за рівнем вакцинації. І саме тому, замість дієвих кроків у нас запроваджують карантин – єдине, що зараз можемо зробити. Та всі ми розуміємо, що він – це замінник справжні ліків, він – це відтягування, перекладання проблеми боротьби з епідемією на «завтра». Він не вихід, він – тимчасовий замінник виходу. Який ніби є чудо-засобом, а насправді – вбиває економіку, яка повинна стати базисом у боротьбі з «новою чумою».

Тому доки у нас буде дефіцит відповідальності, доки політикам як поганому танцюристу щось заважатиме – доти ми не вирішимо багатьох проблем. Тільки здатність взяти на себе всю відповідальність за ситуацію в країні спроможна вирішити проблему.

І, я впевнений, що саме цього, а не перекладання вини на інших і очікують українці. Відповідальної влади.

Володимир Продивус

05-04-2021