Всесвітній день без тютюну

Друзі! 31 травня — не просто останній день весни. Це дуже важливий день. Важливий для нас. Для Вашого здоров’я. І для здоров’я оточуючих.

Це — Всесвітній день відмови від тютюну.

Мені не зрозуміло — нащо така величезна кількість людей убивають себе сигаретами. Вбивають не просто так. А вбивають за свої ж гроші. І добре якщо просто себе. Часто себе як раз і не шкода. Вбивають тих, хто поруч. Як правило — найдорожчих для себе людей

Щороку від куріння помирає 8 мільйонів людей в світі. І ще — 1 мільйон тих, хто просто поруч — вдихає тютюновий дим курців.

І не відомо скільки людей живуть, якщо це можна назвати життям, з хворобами, викликаними курінням. Не будемо забувати, що ваше куріння – це приклад для ваших дітей. Ви точно хочете їм такого майбутнього?

Хіба Ви готові страждати заради того, щоб міжнародні корпорації збільшували доходи на продажу сигарет? Робили бізнес на тому, що Ви добровільно віддаєте своє здоров’я. Бізнес на крові. На тому, що вмирають близькі вам люди. На тому, що ваші діти в майбутньому ставали заручниками куріння?

У той же час — мене, як людину, яка відстоює і популяризує здоровий спосіб життя, звичайно радує те, що я бачу на вулицях все менше і менше людей з сигаретою. Але, як українця, засмучує, що наша країна все ще на перших позиціях за кількістю курців у світі.

І нехай вас не вводить в оману можливість обійти куріння новими технологіями. Часто вони тільки прибирають запах, але ефект залишається той же — шкода здоров’ю.

Нові девайси для куріння мені нагадують дитинство. Коли в дитинстві багато курили, щоб виглядати дорослими. То тепер — з новими пристроями — багато курять щоб виглядати крутими і успішними. Але. Сигарети не роблять Вас ні доросліше, ні успішніше. Вони просто роблять вас своїми рабами.

І варто задуматися — а чи роблять сигарети вас щасливішими? Може, просто відмовитися від тютюну? Всі ті, хто перестав курити — задоволені своїм рішенням.

Спробуйте замість цього спорт. Або просто пройдіться 5 хвилин на вулиці. І пам’ятайте — ми відповідаємо не тільки за себе. А та за тих, хто з нами.

Будьте здорові!

Володимир Продивус

31-05-2021