Відбулося чергове засідання ради директорів AIBA: головні підсумки

У середу, 26 травня відбулося засідання Ради директорів AIBA під головуванням президента Міжнародної боксерської асоціації Умара Кремльова, яке пройшло в режимі відео-зв’язку.

У роботі засідання взяв участь президент ФБУ, віце-президент Європейської конфедерації боксу та член Ради директорів AIBA Володимир Продивус.

На зустрічі були розглянуті нагальні питання функціонування системи олімпійського боксу у світі. Зокрема, учасники заслухали звіт Юридичної комісії АІBA, після чого зупинилися на питанні членства в організації (шість національних федерацій не відправили річні звіти за 2020 рік).

Окремим пунктом порядку денного стало представлення членів в оновленому складі комітетів AIBA. Приємною звісткою для України є те, що двоє представників нашої країни потрапили до поточного складу комітетів. Так, відомий український боксер, бронзовий призер Олімпійських ігор, чемпіон світу та бронзовий призер чемпіонату Європи Тарас Шелестюк увійшов до складу Комітету чемпіонів і ветеранів AIBA, а президент Федерації боксу м. Миколаєва Артем Ільюк увійшов до складу Комітету з маркетингу.

Президент Міжнародної боксерської асоціації Умар Кремльов, очоливши AIBA в грудні 2020 року, у своїй передвиборчій кампанії особливу увагу приділяв заборгованості організації і заявляв про необхідність повернути AIBA до фінансової стабільності. Рішучий крок в цьому напрямку вже зроблений, адже, як стало відомо, AIBA погасила борг в розмірі 10 мільйонів доларів перед азербайджанською компанією Benkons LLC, а також інші борги.

Боксерська організація раніше була гарантом по кредиту на цю суму для Всесвітньої боксерської серії (WBS). Даний кредит став однією з основних претензій до колишнього президента AIBA Чинг-Куо Ву, який у 2017 році оголосив про відставку.

«Фінансові проблеми занадто багато років нависали над керівництвом улюбленого мною спорту, — відзначив Кремльов. — Вони навіть погрожували нашому олімпійському майбутньому. Закриття боргу — ключове досягнення для нашого фінансового здоров’я і майбутніх олімпійських перспектив. Я дуже радий, що нам вдалося вирішити цю проблему і забезпечити стабільність AIBA».

Нагадаємо, що заборгованість у 10 мільйонів доларів перед азербайджанською компанією була визначена Міжнародним олімпійським комітетом (МОК) в якості ключової причини призупинення виплат AIBA в 2017 році, а потім і повного припинення членства організації в олімпійській родині. У AIBA впевнені, що врегулювання ситуації із заборгованостями і досягнута в результаті стабільність стануть значним кроком на шляху до вирішення проблем з МОК.

Також у ході засідання Ради директорів AIBA його учасники обговорювали поточні організаційні питання проведення Чемпіонату світу серед чоловіків-2021 в Белграді та можливість проведення Чемпіонату світу серед молоді-2022 в Іспанії (м. Аліканте).

Сайт Федерації боксу України

27-05-2021