ЩО ДЛЯ МЕНЕ ВІННИЦЯ?

До того, як «познайомитися» з будь-яким містом, воно постає в твоїй голові лише як позначка, крапка на карті України. Потім – знайомишся з «сухою» інформацією, яку пишуть в енциклопедіях чи в Інтернеті – «…адміністративний центр Вінницької області, заснований у 1355 році». І лише коли потрапляєш у це місто —  розумієш, що Вінниця – це люди. Це – історія, архітектура, місцевий колорит і навіть діалект, — але все це створено людьми.

Та коли ти зростаєш тут, все відбувається з точністю до навпаки. Твоє рідне місто для  тебе не засноване в якомусь там році. Воно існувало, існує й буде існувати вічно. І ти зростаєш, стаєш особистістю поряд з такими ж як ти — вінничанами. Тому від самого початку Вінниця для мене – це жителі міста, вінничани. Сучасні вінничани. А вже потім ти розумієш, що вінничани сьогодні – це результат проживання десятків поколінь у цьому місті.

І тільки тоді, коли стаєш дорослим та усвідомленим громадянином міста, розумієш, що вінничани сьогодні – це не лише ті, хто зберігає традиції та культуру міста, а й ті, хто пише історію Вінниччини для майбутніх поколінь. І не важливо, в якому місці – чи то в обласному архіві, чи то у школі або у вищих навчальних закладах, у лікарнях чи на заводах, і не важливо ким, — консультантами в магазинах чи начальниками в управліннях. Ми всі є Вінниця. Вінниця учора, Вінниця сьогодні і Вінниця завтра.

Ми всі робимо свій внесок у те, щоб вже завтра малеча, яка сьогодні бігає містом, та й навіть ще не народжені вінничани, пишались тим, що живуть у цьому славетному місті. У місті пам’яток, легенд, традицій. У місті, де переплітається історія минулого з майбутнім.

Для справжнього вінничанина Вінниця ніколи не буде лише крапкою на мапі. Більше того, вона завжди залишатиметься з тобою – у спогадах, у думках, у серці. Тому що саме з цим містом назавжди буде пов’язана історія нашої країни, нашого краю і твоя власна історія життя.

Вінниця завжди вабитиме. Навіть, якщо ти тут не народився. Достатньо одного разу побувати в місті, подихати його повітрям, поспілкуватись з його мешканцями. І все – теплі згадки про Вінницю завжди будуть з тобою в твоїй пам’яті. А тобі завжди кортітиме повертатись сюди – знову і знову.

Люблю тебе, Віннице! І люблю вас, вінничани!

Володимир Продивус

Ми розпочинаємо серію публікацій з буклету «Чому я люблю Вінницю. Топ-15 місць, які варто відвідати у місті», яка була видана Володимиром Продивусом

25-05-2021