Безпека дітей

Початок червня — завжди нагадує дитинство. І не тільки тому що першого числа ми говоримо про День захисту дітей. А й тому що літо — це улюблена пора кожної дитини. І причина проста — це літні канікули.

Але початок червня і дітей уже який рік об’єднує і інша дата, про яку важко говорити. Але треба. Треба щоб пам’ятали. Щоб цей день нагадував нам — дорослим — про те, що дитинство — це не завжди радісні дні. Що діти часто стикаються з іншою стороною життя — з жорсткою. З жорстокою.

Початок червня — 4 число — Міжнародний день безневинних дітей — жертв агресії.

Агресія по відношенню до дітей — це остання справа. Всі нормальні батьки намагаються створити такі умови, щоб його діти не стали жертвами насильства. Жертвами знущань. Але не всі батьки нормальні. І не все батьки можуть.

На жаль, більшість насильства по відношенню до дітей відбувається не на вулиці. А в самих сім’ях. Воно замовчується. І від цього воно стає ще болючіше. Тому що дитині нікуди податися за допомогою — коли найдорожчі люди — батьки самі знущаються над ним.

Але вистачає загроз дитинству і поза сім’єю — кримінал, насильство, цькування, використання дітей — на жаль, все це реальність не десь там, а у нас. Безвідповідальність, відсутність моралі у дорослих і прогалини виховання у дітей, провокація насильства в соцмережах, неувага батьків і вчителів, навіть п’яні водії, які влаштовують ДТП (а це та ж безвідповідальність), війни, теракти — все це причини насильства і прямі погрози нашим дітям .

Скільки необхідно поламаних доль, скільки жертв серед дітей щоб кожен з нас зрозумів, що і на ньому лежить відповідальність. За своїх і за чужих дітей. За тих, хто поруч.

І пам’ятайте — літо — це пора, коли у дітей немає уроків. У більшості немає гуртків, секцій. Тому це той період, коли ми повинні як раз не розслаблятися. А більше уваги приділяти їм.

Бережіть себе. І бережіть дітей.

Володимир Продивус

04-06-2021